SZUKAJ POPRZEZ
NAJCZĘŚCIEJ WYSZUKIWANE

Pec pod Śnieżką - SkiResort

Szczegółowy opis obiektu


Położenie i dostępność
Ośrodek znajduje się we wschodniej części Karkonoszy pod najwyższą górą Republiki Czeskiej Śnieżką (1603 m n.p.m.) w dolinie rzeki Upy, Zielonego i Lucznigo potoka. Jest łatwo dostępny i całkiem dobrze wyposażony. Wielkopojemnościowy parking w centrum gminy dla cca 600 samochodów, odległość 50 -1000 m od kolejek linowych i wyciągów. Poruszanie się narciarzy między ośrodkami SkiResort ČERNÁ HORA - PEC ułatwiają darmowe skibusy, które kursują w głównym sezonie
Wyposażenie oraz oferta
W dolinie pod Śnieżką można znaleźć wszystkie usługi, np. kolejkę linową, wyciągi narciarskie, hotele, pensjonaty, baseny, dyskoteki, restauracje w centrum oraz na trasach narciarskich. Areał narciarski jest największy w całym obszarze. Można tu wybierać z wszystkich rodzaji tras, od polan próbnych aż po bardzo trudne trasy dla wymagających. W godzinach wieczorowych działają wyciągi narciarskie z sztucznym oświetleniem. W tym trasa narciarska Jawor, która jest najdłuższym sztucznie oświetlonym zboczem w Czeskiej Republice. Po całym areale można poruszać się mając tylko jedyną kartę magnetyczną. Dla miłośników snowboardingu jest przygotowany i czynny przez cały sezon specjalny funpark.

SKIRESORT ČERNÁ HORA - PEC POD SNĚŽKOU jest regionem narciarskim powstałym z połączenia ośrodków: w Jańskich Łaźniach, Peci pod Śnieżką, Wielkiej Upie, Czarnym Dole, Swobodzie nad Upą oraz Małej Upie. Obowiązuje tu wspólny karnet. SkiResort Černá hora - Pec pod Sněžkou proponuje tym, którzy tu przyjadą, każdy rodzaj tras zjazdowych o całkowitej długości ok. 44 km, w sumie 8 kolejek linowych i 28 wyciągów, gdzie każdy narciarz czy snowboardzista znajdzie coś dla siebie.