TOPlist

Ski areał Rokytnice nad Izerą - SKIREGION.CZ

Szczegółowy opis obiektu


Położenie i dostępność
Rokytnice nad Izerą znajduje się w zachodniej części Karkonoszy w doline pod grzbietami Studenowa i Kotle. Przy dolnej stacji wyciągów znajduje się parking dla samochodów i autobusów, następnie 3 kolejne parkingi. Transport samochodem w kierunku przejścia granicznego Harrachow do Polski, autobusem prosto z Pragi, Hradce Kralowe, Brna, Usti nad Łabą, Liberca, Kolina, Jiczina, Mlade Boleslawi czy Wrchlabi. Do Rokytnice nad Izerą można również dotrzeć pociągiem, a to w kierunku na Starą Pakę, Martinice w Karkonoszach a potem na Rokytnici nad Izerą.
Wyposażenie oraz oferta
Ośrodek ten składa się z kilku areałów, z których największym jest Górne Domki, oferując czterokrzesełkowy wyciąg na wierzch Łysej góry, wyciągy narciarskie i ciągle przygotowywane trasy narciarskie od najbardziej wymagających czarnych tras, przez FIS czerwoną, turystyczną niebieską, zbocze do slalomu, aż po trasy dla zupełnych amatorów. Znajduje się tu również wypożyczalnia oraz przechowalnia sprzętu narciarskiego, jak i Skiservis oraz sklep narciarskich zapotrzebowań.

Areał Studenow znajduje się w wysokości 630-933 m n.p.m. jest odpowiedni dla amatorów i średnio zdolnych narciarzy. Tutejsze szerokie trasy są równięż bardzo często wyszukiwanymi przez mołośników snowboardingu. W ośrodku jest do dyspozycji 5 wyciągów narciarskich, szkoła narciarstwa, wypożyczalnia oraz przechowalnia nart i snowboardów, skiserwis, parking, bufet, restauracja oraz telefon. Skiareał w Modrej gwiaździe znajduje się blisko Górnego rynku około 100m od końcowego przystanku autobusowego, i jest dogodna dla początkujących narciarzy i snowboardystów, rodziny z dziećmi i narciarskich kursów naucznych. Oferuje szkołę narciarską, możliwość parkingu w areału oraz kiosk.

Ośrodek Rokytnice nad Izerą jest częścią SKIREGION.CZ. To jest narciarski rejon składający się z ośrodków: Harrachow, Rokytnice nad Izerą, Paseky nad Izerą, Korzenow - Rejdice oraz Korzenow - Przychowice. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.skiregion.cz.