Szpindlerowy Młyn

Szczegółowy opis obiektu


Położenie i dostępność
Ośrodek znajduje się na spływie rzeki Łaby z Dolskim potokiem, 140 km na północ od Pragi. Dojazd pociągiem do stacji Wrchlabi (15 km), stąd następnie autobusem lub prosto autobusem do Szpindlerowa Młynu. W sezonie narciarskim po ośrodku porusza się darmowy skibus. Są tutaj 3 wielkopojemnościowe parkingi, 1 w centrum gminy a 2 przy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego na Medwiedin. Odległości – z Pragi 165km, z Hradca Kralowe 80km.
Wyposażenie oraz oferta
Skiareál Špindlerův Mlýn rozpościera się między górami Medvědín, Přední Planina, Hromovka i Mechovinec. Ich zaśnieżone stoki dają możliwość wyboru poziomu trudności nartostrad, zatem każdy narciarz znajdzie coś dla siebie.

Svatý Petr Najbardziej popularny ośrodek jest sceną wielu wielkich imprez sportowych Republiki Czeskiej. W Svatym Petrze naprawdę każdy wybierze coś dla siebie. Począwszy długą, szeroką niebieską nartostradą przygotowaną dla początkujących aż po czarną FIS World Cup popularną wśród wytrawnych narciarzy.
Hromovka Brama do świata narciarzy i snowboardzistów w Skiareále Špindlerův Mlýn. Piękna, rozczłonkowana nartostrada ciesząca się wzięciem głównie wśród doświadczonych narciarzy. Coś dla entuzjastów jazdy po jednej z najdłuższych tras do wieczornej jazdy w Republice Czeskiej.
Medvědín Słoneczna góra sięgająca obłoków. Najwyższy szczyt ośrodka Skiareál Špinderův Mlýn. Nowe oblicze czerwonej nartostrady o szerokości sięgającej 60 metrów wysuwającej się na przodujące miejsce wśród najszerszych tras w RCz. Ani czarna trasa nie pozostaje w tyle, a po poszerzeniu, z nowymi systemami zabezpieczającymi przyciąga wytrawnych narciarzy
Horní Mísečky Mały ośrodek z nieprzebranymi możliwościami. Wylęgarnia narciarzy. Znakomita, szeroka i łagodna trasa dla dzieci i nowicjuszy. Tutaj rodzą się nowi narciarze i snowboardziści.
Labská Czerwony stok, który znajduje się w tamy Labská na początku Špindlerův Mlýn. Mały i cichy ośrodek jest szczególnie popularny wśród rodzin z dziećmi.
TOPlist