SZUKAJ POPRZEZ
NAJCZĘŚCIEJ WYSZUKIWANE

Ski areał U Sachovy Studanky

Szczegółowy opis obiektu


Położenie i dostępność
Ośrodek narciarski “U SACHOVY STUDÁNKY” na Horní Bečvě znajduje się na trasie szosy E422 w kierunku Rožnov – Bumbálka – Słowacja, punkt orientacyjny po prawej stronie szosy, po przejechaniu 1,5 km od zapory Horní Bečva w podanym kierunku leży Pensjonat U Sachovy Studánky. Naprzeciwko pensjonatu przez szosę po lewej stronie znajduje się parking, który oddalony jest około 170 m od wyciągu. Pojemność parkingu wynosi 130 aut. Darmowy parking.
Wyposażenie oraz oferta
Zbocza narciarskie są odpowiednie do narciarstwa turystycznego rodzin z dziećmi, nauki jazdy na nartach oraz szkolnych kursów narciarskich. Są regularnie przygotowywane przed początkiem narciarstwa oraz przed początkiem narciarstwa wieczorowego. Dla najmłodszych narciarzy przygotowany jest kącik w postaci dziecięcego przedszkola narciarskiego z wyciągiem linowym o długości 60 m. Dla snowboardystów przygotowane są przeszkody, speed rail 6m, skrzynie 6m i od r. 2008 do dyspozycji będzie załamana skrzynia w kształcie skrzyni dla zwycięzców o długości 7 m. Te umieszczone będą w środkowej części trasy na skraju, darmowy wstęp. Następnie w ośrodku jest do dyspozycji wypożyczalnia nart i snowboardów, ski serwis i szkoła narciarska dla dzieci i dorosłych. Dla narciarzy “z czy bez nart” przygotowaliśmy przyjemne posiedzenie w kolibie ogrzewanej kominkiem z 96 miejscami czy na zewnętrznym przeszklonym tarasie z widokiem na trasę narciarską z 40 miejscami.
Rozrywka oraz usługi w pobliżu
Prowadzimy również ośrodek narciarski U SACHOVY STUDANKY – VYCHOD – (były wyciąg Horni Bečva Bečvice) znajduje się tylko o 1,5 km bliżej w kierunku do granic z Słowacją. Ośrodek wschodni jest od zachodniego oddalony 600m drogą powietrzną. Ich połączenie, narazie z powodów technicznych, nie jest możliwe. Dla początkujących polecamy ich pierwsze kroki na nartatach wykonać w zachodnim areale, który oferuje lepsze warunki techniczne (wyciągi dziecięce, szkółka narciarska itd).